TN-5305 - Kompaktné switche pre železničné aplikácie ... viac
13.08.2015
MAMMO TREN-D´ 2014 ... viac
06.06.2014
EIZO RadiForce RX340 ... viac
04.03.2014
EIZO RadiForce GX240 ... viac
04.03.2014
EIZO RadiForce GX540 ... viac
04.03.2014
RadiForce LX600W ... viac
06.02.2014
RadiForce GX340 - DLHŠIA ŽIVOTNOSŤ S LED PODSVIETENÍM ... viac
15.08.2012
EIZO LX470W-Kontrolné náhľady obrazových dát ... viac
31.01.2011
CF-H1 - tablet pre zdravotníkov ... viac
15.10.2010
EIZO predstavuje celosvetovo prvý LCD monitor ... viac
15.10.2010
EIZO rozšírilo existujúcu ponuku klinických náhľadových monitorov ... viac
15.10.2010

Počítače pre zdravotníctvo a farmáciu

Tablety pre lekárov, zdravotné sestry a záchranárov.

Tablet CF-H1 bol špeciálne vyvinutý pre použitie v zdravotníctve, medicíne a farmácii. Spĺňa prísne hygienické a ergonomické normy. Handheld CF-U1 je určený do externého prostredia, výborný hlavne pre záchranárov a rýchlu zdravotnú službu. Panasonic Toughbook sú profesionálne pracovné nástroje.

Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Panasonic

Na obrázku vidite príklad použitia : Po oskenovaní čiarového kódu na ruke pacienta, má sestrička pacientov kompletný chorobopis. Rovnako spôsobom sa pripíše pacientovi do karty názov a množstvo podaného liečiva.

Toughbooky pre záchranárov

Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Panasonic Toughbook CF-H1 Záchranár sa pohybuje v inom prostredí ako bežný zdravotnícky personál. Často je to v teréne, v horách, na cestách, na ulici, v priemyselných objektoch. Pre jeho prácu sú vhodné zariadenia s najvyššou odolnosťou proti nepriaznivým vonkajším vplyvom. Takými sú handheld CF-U1 a tablet/notebook CF-19. Vďaka malým rozmerom sú vhodné na zástavbu do vozidla. Tieto toughbooky pracujú pri teplote okolia od -20°C, displej je čitateľný za priameho slnečného ostvetlenia. Vydržia pády a nárazy podľa vojenskej normy MIL-STD-810F. Sú bez vetracích otvorov. Handheld CF-U1 má plnohodnotnú alfanumerickú klávesnicu, ktorú je možné obsluhovať palcami rúk. Tablet CF-19 má výklopnú obrazovku, takže môže pracovať aj v konfiugurácii notebook. Samozrejmosťou je dotyková obrazovka a vstavaný HSUPA modem. Cez siete mobilných operátorov je možné byť stále v spojení s centrálnym dispečingom a mať prístup k zdravotnej dokumentácii pacienta. Všetky modely Toughbook sa dodávajú s operačnými systémami Win XP Pro, a Windows 7.

Nerezové panelové počítače

Počítače noax umožňujú prístup k zdravotnej dokumentácii a vizualizačným aplikáciám priamo na operačných sálach. Sú nerezové, kompletne zapuzdrené, bez vetracích otvorov, s krytím IP65 zo všetkých strán, s obrazovkou až do 19". Možnosť ovládania i s gumenými rukavicami. Ľahko sa čistia a dezinfikujú.

Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Nerezové panelové počítače     Nerezové kompletne zapúzdrené (IP65) PC s dotykovou obrazovkou.            Lekár vidí kompletnú pacientovu zdravotnú kartu, RTG a CT snímky

     Nerezový All-in-one počítač na operačné sály:

Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - NOAX, nerezový All-in-one počítač na operačné sály

  • Počítač s dotykovým displejom v jednom šasi
  • Konštrukcia z nehrdzavejúcej ocele, kompletne zapuzdrená, bez otvorov a bez ventilátorov, krytie IP65 zo všetkých strán
  • Možnosť umývania vodou, vysokotlakovým čističom, kyselinami a liehmi
  • Na prednom paneli 20 programovateľných pogumovaných tlačidiel
  • Vysoko svietivý displej s odolným sklom, možnosť ovládania pomocou gumených rukavíc
  • Všetky komponenty sa vyrábajú v Nemecku
  • Možnosť rozšírenia záruky až do 5 rokov
  • Dostupnosť náhradných dielov až 10 rokov

 

 

Počítače noax sa používajú v zdravotníctve, napríklad na operačných sálach v DFNsP v Bratislave, kde pomáha lekárom pri zobrazovaní RTG snímkov, a vedie kompletnú kartu o zdravotnom stave pacienta. V pitevniach v nemocniciach v Nemecku a Rakúsku, kde pomáha zaznamenávať lekárom priebeh pitvy. Spoločnosť noax je nemecký výrobca ALL-IN-ONE PC, PC so zabudovanou dotykovou obrazovkou v jednom šasi. Pre zdravotníctvo ponúkame nerezový ALL-IN-ONE PC vo veľkosti 19", ktorý má na prednom paneli po stranách 20 pogumovaných ľubovoľne konfigurovateľných tlačidiel. Šasi je vyrobené z nerezovej ocele a je kompletne zapuzdrené t.j. bez vetracích otvoroch a prieduchov. Káble sú vedené cez špeciálne otvory. A tak je možné PC čistiť vodou, dokonca i WAP - vysoko tlakovým čističom, kyselinami a inými dezinfekčnými prostriedkami. Obrazovka je dotyková no vysoko odolná vďaka spevnenému ochrannému sklu. Displej je vysoko svietivý a dobre čitateľný i pri priamom žiarení vysoko svietivých lámp, s možnosťou ovládania pomocou gumených rukavíc.

Informačné kiosky, vyvolávacie systémy

Jedným z prvých znakov kvality nemocnice je úroveň kontaktu s verejnosťou, s pacientmi a návštevníkmi. SOFOS ponúka kompletný sortiment informačných kioskov a samoobslužných terminálov. Typické aplikácie: informačný bod, prístup na internet, vyvolávací systém, objednávkový a rezervačný systém, platobný terminál pre pridané služby, hlasový a vizuálny komunikačný systém, predaj poistenia,...
Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Informačné kiosky, vyvolávacie systémy

Point-of-Care terminály

Špeciálne panelové počítače určené do medicínskeho prostredia pre rýchly prístup k zdravotnej dokumentácii a aplikáciám. Vhodné do nemocničných izieb, do ambulancíí, na špacializované oddelenia (ARO, JIS,..), priamo k lôžku pacienta. Point-Of-Care terminály sa používajú aj ako súčasť rôznych zdravotníckych prístrojov, napríklad stomatologických a anesteziologických súprav.
Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Pint-of-Care terminályOvláda a kontroluje všetky prístroje, jednoduché ovládanie pomocou pogumovanej klávesnici. Je rovnako vhodný na prezranie RTG a CT snímkov, kompletná databáza pacientov.

Terminálové servery

V nemocniciach je množstvo meracích zariadení a analyzátorov, ktoré sú schopné odovzdávať výsledky vyšetrení priamo v digitálnej forme. Niektoré je možno pripojiť priamo do počítačovej siete, avšak mnohé majú len sériové (RS-232, RS-485,..) rozhranie. Terminálové servery Moxa dovoľujú prístup k sériovým zariadeniam cez počítačovú sieť. Potom je možné výsledky vyšetrení zbierať do centrálneho systému v reálnom čase a obratom ich poskytovať oprávneným osobám (lekárom, pacientom, atď.).
Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Terminálové servery

Serverové pracoviska, PC zostavy pre použitie v PACS, NIS ...

Server - serverové pracovisko (z angl. to serve - slúžiť, poskytovať službu) je zariadenie (počítač) alebo softvér, ktorý v rámci počítačovej siete zastáva v hierarchii nadradené miesto vzhľadom na funkcionalitu. Poskytuje svoje prostriedky a výkon klientom, a preto by to mal byť aj najvýkonnejší  element v sieti. V chápaní bežného užívateľa je to stroj, kde sú uložené dokumenty v sieťových priečinkoch a ktorý mu poskytuje e-maily. Ale server slúži aj na iné nemenej dôležité účely, ako sú napríklad ochrana siete, poskytovanie internetu, úložisko pre databázy atď. Každá firma je iná, má iné požiadavky, iné ciele a možnosti, preto aj server je v každej firme iný. Po zhodnotení potrieb vám navrhneme stabilné, bezpečné a cenovo výhodné riešenie serverového pracoviska na mieru od renomovaných značiek ako sú HP a IBM.

Požiadavky na HW konfiguráciu pracovných staníc pre použitie v NIS ( nemocničný informačný systém), MIS (medicínsky informačný systém ) prípadne PACS sú závislé od platformy a od typu zdravotníckeho zariadenia (veľkosť, počet súbežných užívateľov, počet denne prichádzajúcich pacientov, objem spracovávaných údajov, nárast údajov.).Spoločnosť SOFOS vám navrhne hardwarovú a softwarovú konfiguráciu pre každú inštaláciu individuálne, v závislosti od konkrétnych podmienok na báze výrobkov od takých svetových výrobcov ako sú HP, IBM, Lenovo, Siemens, Microsoft ...

Počítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Serverové pracoviskoPočítačové systémy pre zdravotníctvo a farmáciu - Pracovná stanica

 

 

 

Ospravedlňujeme sa, naša web stránka vyžaduje pre správnu funkčnosť zapnutý JavaScript.